Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Cheltuielile aduse de administratorul asociat al ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Cheltuielile aduse de administratorul asociat al societatii

Suntem societate platitoare de impozit pe profit si TVA.
Avem ca mijloc fix o casa/cladire in care locuieste asociatul societatii noastre, numit prin Act Constitutiv. Cum se trateaza toate cheltuielile aduse de administrator pentru utilitati,mijloace fixe , obiecte de inventar si mancare/alimente? Nu este salariat si nu le putem considera avantaje in natura. Care este impactul contabil si fiscal legat de aceste cheltuieli?
george-neagu, moderator