Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Fumatul la locul de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Fumatul la locul de munca

Vreau sa stiu daca spitalul unde lucrez are sau nu obligatia de a asigura un loc de fumat? Momentan nu am voie sa fumez la serviciu, deoarece se dau amenzi si nu prea stiu cum sa procedez. Multumesc
Fumatul la locul de munca. Ce obligatii au angajatorii din acest punct de vedere
www.avocatnet.ro/articol_344...

sau

www.avocatnet.ro/t3163/fumat...
In principiu, fumatul la locul de munca este interzis.
Gasiti informatii utile si aici: www.avocatnet.ro/articol_320...
Din alt raspuns am inteles ca angajatorul trebuie sa-mi indice un loc pentru fumat, chiar da nu-l administreaza. Asa ca, eu ce inteleg de aici? NU VREAU SA FUMEZ IN SPITAl, IN CABINET SAU PE SCARI!!! VREAU SA STIU DACA IN PAUZA DE MASA (cand altii mananca) AM DREPTUL SA MERG SA FUMEZ SI DACA POT FI DATA AFARA PENTRU CA FUMEZ. In fata spitalului nu e voie, in curtea lui nu, in spate nu... Pe alta strada, am voie? Nu vreau fotoliu de piele, doar sa mi se indice un loc in care AM VOIE SA FUMEZ

POPA GHEORGHE a scris:

In principiu, fumatul la locul de munca este interzis.
Gasiti informatii utile si aici: www.avocatnet.ro/articol_320...

Doina Liliana, utilizator
Angajaţii vor putea fuma doar în locurile care nu se încadrează în categoria spaţiu închis în măsura care angajatorii o vor permite.