avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1609 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Teren intravilan
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Teren intravilan

Avand titlul de proprietate de la bunici si vanzare cumparare nu pot face cadastru deoarece primaria refuza fara motiv eliberarea unui proces constatator la fata locului.Practic din cauza unei hartii nu pot face cadastru desi sunt proprietar pe teren.Ce se poate face legal?

Alte discuții în legătură

Teren intravilan Clau19 Clau19 Buna.Am si eu o intrebare.Avand titlul de proprietate si vanzare cumparare de la bunici si fiind cu impozitele platite la zi primaria refuza sa-mi elibereze un ... (vezi toată discuția)
Dobandire teren prin chitanta de mana Bargeo11! Bargeo11! Buna ziua,in 1990 bunicul meu a achizitionat un teren cu chitanta de mana facuta la primarie(dar fra nr de inreg) cu doi martori,intre timp sa eliberat titlu ... (vezi toată discuția)
Pozitionare teren Mihut Nicolae Mihut Nicolae As dori un raspuns, in privinta unui teren intabulat cu nr. topo in CF , pe numele socrului meu, iar altui cetatean i s-a intocmit un titlu de proprietate pe ... (vezi toată discuția)