Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cine angajează femeia de serviciu la bloc.
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cine angajează femeia de serviciu la bloc.

Angajarea femeii de serviciu la bloc se face de către Administrator sau de către președinte??
Preşedintele asociaţiei de proprietari reprezintă asociaţia în derularea contractelor şi îşi asumă obligaţii în numele acesteia.
Pentru corecta si completa dv informare studiati atent disp l nr 196/2018
Conform dispozitii mentionate,administratorul de imobil este angajatul asociatiei de proprietari cu limita de competenta de executie dispozitii in vigoare,hotarari ale adunarii generale,decizii ale comitetului executiv si ale presedintelui de asociatie
Presedintele de asociatie este reprezentantul legal al asociaiei de proprietari si in calitate de factor decixzional incheie stampileaza si semneaza raporturi juridice de munca