Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua!
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua!

La ultimul loc de munca pe care l-am avut,am fost efectiv concediat verbal cu un motiv absolut stupid,fara ca sa greșesc sau altceva.Am semnat un contract de munca atat eu cat si angajatorul fără a fi stampilat sau primi nr de inregistrare.Pe toată perioada asta de 2 luni de zile menționez ca nu am fost platit si nici nu am semnat vreun stat de plata sau altceva.Intrebarea mea este următoarea:Care sunt sansele sa pot castiga in instanță?
Andrei2930, utilizator
Bună ziua,

Mai aveți contractul semnat?

Mergeți cu ce aveți la Inspectoratul Teritorial de Muncă și faceți o plângere și rugați-i să vă îndrume cu ce mai puteți face.