avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 643 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Bani nerambursabili. Început de afacere
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Bani nerambursabili. Început de afacere

Buna ziua,
Mă gândesc sa înființez o firma de transport marfă (Tir).
Pot sa accesez fonduri europene pt a cumpara masini si pentru a le asigura mentenanta 2-3 luni, la incepul afacerii? Sau ce fel de fonduri aș putea accesa?
Care sunt condițiile de acordare a banilor, cat timp trebuie sa fie firma pe profit,ce se intampla daca afacerea esueaza?
Precizez că vârsta mea este de 33 de ani. (In cazul în care aș fi condiționată și de varsta ptr acordarea banilor)
Multumesc anticipat!

Alte discuții în legătură

Magazin alimentar-fonduri europene udangiu udangiu Am infiintat o societate (pe data de 19.11.2010) care are ca obiect de activitate, comertul cu amanuntul al produselor alimentare. Pot accesa fonduri ... (vezi toată discuția)
Infiintare firma transport marfa 3.5t mircea2192 mircea2192 Buna ziua, Intentionez sa imi fac o firma de transport marfa, desi nu detin bani pentru acest lucru, adica vreau sa iau o duba in leasing si sa ma inscriu la ... (vezi toată discuția)
Fonduri pt tineri intreprinzatori cz_beatrix cz_beatrix buna, as dori sa deschid o afacere si sa profit de fondurile pt tineri intreprinzatori oferite de stat; cum se procedeaza? care sunt demersurile si in ce ... (vezi toată discuția)