Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc1 și iarăși însărcinată!
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc1 și iarăși însărcinată!

Sunt in ccc1 până în data de 12.11.2017 cand copilul meu împlinește 2 ani iar eu voi naște cel de'al doilea copil in 12.05.2020 va rog sa imi spuneți cum sa fac sa beneficiez in continuare de ccc2?Mulțumesc!
Tatal copilului indeplineste conditiile pentru a beneficia de indemnizatia pentru CCC?
Tatăl nu îndeplinește condițiile pentru a beneficia de indemnizația CCC.
Nici pentru primul si nici pentru al doilea copil ?
Nu,tatăl nu lucrează cu carte de muncă!
In speta, veti reveni in activitate la data de 13.11.2019 , dupa care veti urma urma aceeasi procedura ca si la primul CCC. ( anuntarea in scris a angajatorului ca sunteti insarcinata, intrarea in concediu de maternitate -pre si postnatal -, apoi in CCC).
Cornel Vasile, Consilier juridic