Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Restituire spor acordat gresit
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Restituire spor acordat gresit

Buna ziua

Sunt angajat in ministerul Justitiei, administratia nationala de penitenciare si ma aflu in situatia in care, la trecerea de pe o functie pe alta mi s-a mentinut un spor pe care acum angajatorul considera ca a fost gresit atribuit si doreste sa-si recupereze banii.

Ca trebuie sa-i dai inpoi, nu ar fi capat de lume, dar imi este teama de conditiile in care suma va trebui inapoiata.
Va rog, daca a avut cineva experiente similare sau cunoaste bine procedurile( macar generice in sistemul de aparare nationala), sa mi spuna cum a procedat si ce modalitati de aparare exista, in situatii de genul celei prezentate mai sus.

Multumesc anticipat!
booghie, utilizator