Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... dezbatere mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

dezbatere mostenire

daca parintii sunt decedati in localitati diferite fiind divortati unde se face dezbaterea mostenirii si ce acte imi trebuie pentru dezbatere ?
Succesiunea se dezbate la orice birou notarial din circumscriptia judecatoriei unde defunctul a avut ultimul domiciliu.
Pentru documentele necesare, va adresati unui birou notarial.
In general acte de state civilă,actele ce fac dovada dreptului de proprietate pt bunurile ce compun masa succesorala etc.Notarul public este în măsură să vă spună ce acte sunt necesare, sa va estimeze
costuri.