Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu prenatal

Pot beneficia de concediul prenatal daca am 12 luni de munca dar nu la acelasi loc?
Da, puteti beneficia de asa ceva.
Si cum sa fac,ce acte imi trebuie?

Cornel Vasile a scris:

Da, puteti beneficia de asa ceva.

Aduceti de la fosti angajatori la actualul actele care dovedesc vechimea dvs. in munca la fiecare in parte ( fisa de lichidare...)
De la fostii angajatori luati adeverinta cu veniturile realizate si cu numarul de zile de concediu medical...
Concediu medical nu am avut nici o zi până acum si am avut contract pe perioada determinată de cate 3 luni in total 3 dar la sfarsit mi sa dat o hartie,cand am încheiat cu toată perioada lucrată acolo mai e nevoie de alt ceva sau este suficientă aceea hartie?