Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Malpraxis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Malpraxis

Buna! Am o rudă care a fost pusa in primejdie din vina unui medic. Doreste sa depuna plangere. Medicul lucreaza la spitalul din Iasi. Ulterior a ajuns la spitalul din Cluj unde a fost salvată. Unde poate sa depune plângere? Are nevoie de avocat cand depune plangere sau va primi unul din oficiu? Care este procedura pentru malpraxis? Se merita sa faca acest lucru? De ce dovezi are nevoie?
AlexiaC, utilizator
Sistemul medical din România: Cum se stabilește vina medicului și a spitalului în cazurile de malpraxis
www.avocatnet.ro/articol_497...

Malpraxisul medical: Care sunt pasii pentru reclamarea unui doctor care greseste?
www.avocatnet.ro/articol_381...