avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 171 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Malpraxis
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Malpraxis

Buna! Am o rudă care a fost pusa in primejdie din vina unui medic. Doreste sa depuna plangere. Medicul lucreaza la spitalul din Iasi. Ulterior a ajuns la spitalul din Cluj unde a fost salvată. Unde poate sa depune plângere? Are nevoie de avocat cand depune plangere sau va primi unul din oficiu? Care este procedura pentru malpraxis? Se merita sa faca acest lucru? De ce dovezi are nevoie?
Ultima modificare: Vineri, 27 Septembrie 2019
AlexiaC, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:06, 28 Septembrie 2019
Sistemul medical din România: Cum se stabilește vina medicului și a spitalului în cazurile de malpraxis
www.avocatnet.ro/articol_497...


Malpraxisul medical: Care sunt pasii pentru reclamarea unui doctor care greseste?
www.avocatnet.ro/articol_381...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Malpraxis Marian421 Marian421 Vreau sa dau in judecată spitalul Floreasca pentru melpractice . (vezi toată discuția)
Malpraxis mihaelam54@yahoo.com mihaelam54@yahoo.com Care sunt pasii de actiune in instanta a medicului ginecolog care a supravegheat o sarcina la 40 ani si care s-a finalizat cu moartea bebelusului inainte de ... (vezi toată discuția)
Bună ziua, numele meu este moldovan ramona În luna mai anul ... Ramona Moldovan Ramona Moldovan Bună ziua, numele meu este Moldovan Ramona În luna mai anul acesta am avut o intervenție chirurgicala histerectomie, în timpul operației mi s a perforat ... (vezi toată discuția)