avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1872 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Teren mai putin fizic decât în acte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Teren mai putin fizic decât în acte

Buna ziua , Am un teren de 900 mp in acte iar fizic sunt 850 mp vecini au cadastru și la est,vest,nord,sud cum imi pot recupera diferenta? De si unul din vecini are mai putin cu 100 mp dar a renunțat la ei si a facut cadastru pe mp care zu iesit.
Va multumesc .
Ultima modificare: Sâmbătă, 5 Octombrie 2019
Teren casa, utilizator

Alte discuții în legătură

Intregire proprietate MBaraitaru MBaraitaru Buna ziua, Detin o proprietate intravilan ( cu constructie) intr-o localitate din jud Calarasi, dobandita prin act de vanzare-cumparare intre mine si bunica ... (vezi toată discuția)
Procedura de atac ticut81 ticut81 Salut, Uitati care e situatia cu care ma confrunt: Matusa mea se casatoreste cu un barbat care are o fiica din prima casatorie, dupa 25 de ani sotul ... (vezi toată discuția)
Teren mai mult decat in acte !!! va rog, ajutor !!! claudiu2406 claudiu2406 Buna ziua, sunt nou pe forum si am o problema foarte delicata. M-am hotarat recent sa schimb acoperisul casei din tigla in lindab, pentru asta trebuie ... (vezi toată discuția)