avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1439 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere contract de inchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere contract de inchiriere

Care sunt cele mai temeinice si sigure motive pentru locator de a rezilia un contract de inchiriere intre 2 societati?
Cel mai recent răspuns: MIHAI GRIGORE , Avocat 13:07, 1 Decembrie 2009
Neplata chiriei, schimbarea destinatiei spatiului fara acordul locatorului, subinchirierea spatiului fara acord, distrugerea spatiului, neplata utilitatilor etc.
dcozma a scris:

Neplata chiriei, schimbarea destinatiei spatiului fara acordul locatorului, subinchirierea spatiului fara acord, distrugerea spatiului, neplata utilitatilor etc.

As adauga si efectuarea de lucrari de modificare a spatiului fara acordul locatorului.
B-)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de subinchiriere spatiu Ramona24 Ramona24 Salut! iN C ONTRACTUL CADRU DE INCHIRIERE SUNT STABILITE ANUMITE CLAUZE...CHIRIASUL SUBINCHIRIAZA LA RANDUL LUI SPATIUL( cu acordul proprietarului) ... (vezi toată discuția)
Model de acord cris2279 cris2279 Firma X inchiriaza de la firma Y un apartament; pentru a-l folosi in scopuri de stabilire a sediului social (pentru o alta firma decat X) are nevoie de un ... (vezi toată discuția)
Contract chirie expirat - chiriasul refuza sa paraseasca imobilul. edward_zone edward_zone Buna ziua, Problema mea este urmatoarea: Eu, persoana fizica, am inchiriat catre o persoana juridica un spatiu comercial. Chiriasul a uitat de 3 luni sa ... (vezi toată discuția)