Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Reziliere contract de inchiriere
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Reziliere contract de inchiriere

Care sunt cele mai temeinice si sigure motive pentru locator de a rezilia un contract de inchiriere intre 2 societati?
Neplata chiriei, schimbarea destinatiei spatiului fara acordul locatorului, subinchirierea spatiului fara acord, distrugerea spatiului, neplata utilitatilor etc.
dcozma a scris:

Neplata chiriei, schimbarea destinatiei spatiului fara acordul locatorului, subinchirierea spatiului fara acord, distrugerea spatiului, neplata utilitatilor etc.

As adauga si efectuarea de lucrari de modificare a spatiului fara acordul locatorului.
B-)