Forum Discuţii juridice Executare silită Rate!!
Discuție deschisă în Executare silită

Rate!!

Daca am rate la banca si intre timp intru in posesia unui imobil poate pune banca sechestru pe acel imobil ??
Numai daca acumulati restante la plata acestor rate sau nu le mai platiti deloc.
In rest...daca achitati rata lunara, conform contractului, nu o sa aveti probleme.
Si daca am poprire pe salar? Si imintrage in fiecare luna bani din salar ?
Alte bunuri mai aveti?
Rata, suma de plata, este mare?
Pai in jur de 20.000 de mii de lei
Adica 200 de milioana vechii, da?
De alte bunuri nu ati spus nimic...
Teoretic ar putea incerca sa va execute prin vanzarea acelui teren pentru recuperarea mai repede a prejudiciului...
Practic...mai asteptati si alte păreri dar eu spun sa mai asteptati pana sa primiti acel teren sau acesta sa fie pe numele altei persoane...
Este vorba de firma de recuperare creante?