Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua am si eu o intrebare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua am si eu o intrebare

Am fost in divorț ci fostul soț si eu am nascut acum 2 luni si nu am putut sai fac certificatul la fetita pe numele la tatăl biologic am fost nevoită sa-l trec pe numele la fostul soț si acum imi cer tăgadă pentru sa-l trec pe numele la tatăl biologic si la tăgadă mai trebuie si testul de paternitate va rog frumos daca puteti sa ma ajutati si pe mn cu un sfat.
Mergeti la INML si faceti testul ADN.
Trebuie sa fie prezenti atat tatal cat si copilul.
Intrebati la dumnealor ce aveti de facut...
Trebuie să formulați acțiune în instanță având ca obiect tăgada paternității!
În cadrul procesului va fi administrată inclusiv proba cu expertiză medico legală test ADN!
Costul acestui test este de 2.700 lei!
Alegeți un avocat recomandat sau de pe
forum și porniți demersurile!