Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Mai exista Registrul Operatorilor Intracomunitari??
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Mai exista Registrul Operatorilor Intracomunitari??

Nu stiu daca mai exista ROI. Daca am un SA inregistrat in ROI si s-au schimbat administratorii, se mai fac procedurile de inregistrare a modificarilor in ROI?
Da.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_438...
Imi este putin neclar, deoarece prevederile referitoare la ROI din Codul Fiscal au fost abrogate.

POPA GHEORGHE a scris:

Da.
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_438...

Ar trebui sa cereti explicatii suplimentare la fisc.