Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 2250 lei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

2250 lei

Intentionez sa infiintez un mic srl neplatitor de tva,vanzari.eu ca asociat,daca ma angajez la firma mea pot beneficia de acea subventie de 2250 lei/luna timp de 1 an de zile?(am varsta peste 45 ani)
Multumesc.
Rusul, utilizator
Legea prevede ca, angajatorii care incadreaza in munca pe perioada nedeterminata someri in varsta de peste 45 ani fara distinge si situatia descrisa de dvs.

Puteti intreba la AJOFM ... in opinia mea, puteti beneficia de asa ceva.(Ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus )