avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 2250 lei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

2250 lei

Intentionez sa infiintez un mic srl neplatitor de tva,vanzari.eu ca asociat,daca ma angajez la firma mea pot beneficia de acea subventie de 2250 lei/luna timp de 1 an de zile?(am varsta peste 45 ani)
Multumesc.
Ultima modificare: Miercuri, 23 Octombrie 2019
Rusul, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:37, 24 Octombrie 2019
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Legea prevede ca, angajatorii care incadreaza in munca pe perioada nedeterminata someri in varsta de peste 45 ani fara distinge si situatia descrisa de dvs.

Puteti intreba la AJOFM ... in opinia mea, puteti beneficia de asa ceva.(Ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus )

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua,am o întrebare legata de aplicarea legii 147/2020 ... dia168 dia168 Buna ziua,am o întrebare legata de aplicarea legii 147/2020 si a legii 278/2020,de fapt vreau un raspuns pentru personalul care are dreptul la 75% din ... (vezi toată discuția)
Informatii de interes public marcel.damaschin marcel.damaschin \"Persoana\" se refera la individ, sau orice persoana, fie ea fizica, ori juridica? (vezi toată discuția)
Pensia alimentara kitty35 kitty35 Chiar daca merge la o facultate particulara?Multumesc (vezi toată discuția)