Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Tururi ghidate Bucuresti
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Tururi ghidate Bucuresti

Buna seara,
Ma intereseaza sa organizez tururi ghidate in Bucuresti. Exista o lege care sa`mi precizeze ce conditii trebuie sa indeplinesc? Sau ma puteti ajuta dvs cu privire la conditiile necesare ptr astfel de tururi?
Urmati un curs de ghizi locali si apoi cu diploma pe care o s-o primiti la finalul cursului, mergeti la registrul cometului sa va autorizati ca pfa, apoi la finante veti depune declaratia unica si va luati si casa de marcat portabila pentru a da bonuri la participanti pentru tariful incasat.