Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Examen redobandire permis
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Examen redobandire permis

Am permisul suspendat pe 90 de zile pentru viteza. Pot da examenul de redobandire (13 din 15) dupa 2 luni si ceva ? Mai exact am predat azi permisul si mai revin in tara la jumatatea lui ianuarie. Practic atunci as mai avea vreo 2-3 saptamani pana trec cele 3 luni.
Si care ar mai fi aspectul practic al acestei operatiuni?
As sta fara permis cateva zile in loc de cateva saptamani.
Deocamdata nu am dovada(primit PV prin posta) , abia ieri sotia a dat permisul la cineva la politie urmand ca azi sa primesc dovada. Partea proasta e ca nu pot renunta la cele 15 zile decat daca ma prezint personal la politie. Acum as ajunge acasa cand as mai avea 1 luna de suspendare. Mai pot da atunci examenul de redobandire ?