Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Zile de vizita
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Zile de vizita

Bună seara
Va rog frumos sa ma ajutați cu o lămurire.
În urma hotărârii judecătorești fostul soț tb sa ia la el fetele de zilele de naștere sau onomastice. El zice ca tb 24 ore,dar nu este specificat în hotărâre asa ceva. Asa se calculează aceste zile ca și 24 ore?
Eu i-am zis sa le ia dimineața și sa le aducă seara ca asta înseamnă de zilele respective.
Poate greșesc eu și tocmai de aceea va rog sa ma ajutați.
Asa o sa fac. Un an la el și următorul la mine. Nu are rost sa mai stau de cearta cu el. Dar la săptămâna aceea de vacanta cu Crăciunul nu tb sa fac apel?