Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Nu am martor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Nu am martor

Buna seara.sunt victima,agresat fizic,lovituri cu pumn in fata,picioare,cazut inconstient.spun ei ca eram in stare de ebrietate si injuram,posibil.am fost la INML si mi.au dat 15-17 zile ingrijiri medicala,fractura piramida nazala,fractura perete stang la ochi,mai multe..mana stanga lovita cu obiect dur scrie.nu mai stiu ca dupa ce mi.a dat pumnul intre ochi am cazut inconstient.bun,toti cei de fata nu se v.or pune martori pentru ca le e frica de el,de fam lui,ca su relatii,bani.agresorul a fost urmarit international timp de vreo 10 ani,tot asa a batut niste oameni si unul din ei a avut peste 60 zile ingrijiri medicale.dupa 10 ani l.au prins,avea de facut 5 ani si cv de inchisoare,eliberat acum vreo 7 ani presupun ca are cazierul curat si incepe sa faca iar figuri,batai.e o persoana agresiva a batut,violat,etc
.prin sat si nimeni nu i.a dat de cap.nici o plangere de frica,unu dintre baietii care erau la bar m.a dus acasa la varul meu si a povestit ca daca nu se punea el peste mine ma omora din bataie.acest baiat care m.a dus acasa nu vrea sa se puna martor de frica.nici varul si nici cei care erau de fata.sotia mea auzea prin telefon ca o sunasem,auzea cum povestea si spunea ca m.a batut X si ca el s.a pus peste mn ca alt fel ma omora.ar mai fi camerele de la magazinul vecin care ar fi putut surprinde momentul bataii,am mesaje de la el cum ca ai pare rau,ca era beat,ca dece nu am plecat daca am vazut ca e beat,apoi cand i.am zis ca am chemat politia apoi salvarea a sucito,ca am cazut ca nu a dat in mn,ca as fi facut pipi la masa lor..aberatii..am pus avocat,am facut plangere la parchet,atasat poze,certificat,am rugat sa scoata imagini de pe camere si sa fie audiati persosnele care erau de fata,verisoara sotia mea si cel ce m.a adus plus inca 3 care erau de fata.daca nu vor sa dea declaratii,sau poate mint ca eu am inceput injurii sau cine stie ce zic ei.ce sanse am sa castig,sa il bag unde merita?multumesc
Costy81, utilizator
Cat timp nu a fost el in legitima aparare, nu conteaza ca erati dvs baut.
Pe de alta parte, daca spuneti ca are bani, "relatii"... depinde unde ajunge procesul, adica si de cat timp veti dispune pt a fi la diverse instante (timp liber si bani de drumuri); deci aici nimeni nu poate sti ce sanse aveti de castig. Mai departe, chiar si castigator dvs, individul tot cu bani si relatii ramane, deci se poate razbuna, doar daca e dispus sa dea bani si gaseste pe cineva dispus sa-i ia. Sau sicane de la relatiile sale, depinde ce pozitii au. Sau daca e destul de dus cu pluta, poate sa astepte sa iasa din puscarie ca sa se razbune.
mihai335, utilizator
Timp liber si bani de umblat pe drumuri nu e problema,problema e ca trebuie sa dovedesc fara martori de partea mea!

mihai335 a scris:

Cat timp nu a fost el in legitima aparare, nu conteaza ca erati dvs baut.
Pe de alta parte, daca spuneti ca are bani, "relatii"... depinde unde ajunge procesul, adica si de cat timp veti dispune pt a fi la diverse instante (timp liber si bani de drumuri); deci aici nimeni nu poate sti ce sanse aveti de castig. Mai departe, chiar si castigator dvs, individul tot cu bani si relatii ramane, deci se poate razbuna, doar daca e dispus sa dea bani si gaseste pe cineva dispus sa-i ia. Sau sicane de la relatiile sale, depinde ce pozitii au. Sau daca e destul de dus cu pluta, poate sa astepte sa iasa din puscarie ca sa se razbune.