Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cum aflu dacă avocatul s-a prezentat la proces?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cum aflu dacă avocatul s-a prezentat la proces?

Ajută-mă vă rog
Cum aflu dacă avocatul s-a prezentat la proces? ..sunt amânat într-un proces pt. Program vizită a minorului. Au trecut 3 luni și nu s-a rezolvat nimic. Eu nu mai pot de dorul la copil și el probabil nici nu s-a prezentat.La următoarea înfățișare mă voi duce singur să mă reprezint. Dar cum aflu să știu dacă își merită banii pe care îi mai am să-i dau?...mulțumesc.
Buna seara,
Mergeti la arhiva si solicitati dosarul la consultare.
Acolo, in incheieri, aflati daca a fost sau nu avocatul.
cat priveste amanarile nu sunt din vina avocatului.
daca sunteti atat de interesat mergeti, alaturi de avocat, la fiecare termen.
Asa ar fi normal.
Vă mulțumesc.
Dacă vă grăbiți ar trebui să solicitați și un program provizoriu pe cale de ordonanță președințială!
Studiați dosarul și descoperiți dacă a fost prezent reprezentantul convențional la termene!
Cu privire la onorariu, contractul avocațial este titlu executoriu!
Mulțumesc mult. O să fac tot posibilul.
Ajutati-mă până la capăt. Fetița are 8 ani, radiază de fericire când este cu mine. Madam este o fire vulcanică,dură,strigă și fetița nu este in apele ei. Am o înregistrarea video cum sunt atacat fizic de madam față de copil. Am fost la medicul legist apoi la poliție dar am renunțat spunandumi-se că nu are nici o legătură cu fata..mă gândeam că este bună pt.proces. ok.intrebarea mea este, ce pot să fac să îmi salvez fata?..i-am promis că odată ce împlinește 10 ani are dreptul să aleagă cu cine vrea să stea...oare avem șanse reale atunci?...am vrut să chem protecția copilului dar am fost sfătuit că am mari șanse să îmi ia fata. Ca părinte sunt terminat psihic când știu că nu este fericită..și nici nu o pot vedea să o alint. Oare să lupt pt. custodie acum?...ce mă sfătuiți?..tot ce am este înregistrarea video ...și în rest nu am martori în nici o acțiune de a ei.