Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CIM in doua tari din UE
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CIM in doua tari din UE

Buna ziua,

Exista vreo interdictie legislativa ca o persoana sa lucreze cu CIM norma intreaga in Romania, si sa aiba inca unul, tot cu norma intreaga intr-o alta tara UE?

Mentionez ca cele doua firme nu au nicio legatura una cu cealalta.
Puteti sa ne explicati cum isi desfasoara activitatea intr-o singura zi in 2 tari diferite cu norma intreaga?

Presupun ca este vorba de 2 tari cu frontiera comuna astfel incat trecerea frontierei nu constituie o problema.
De principiu, ceea ce nu este interzis expres de lege, este permis.
Eu personal nu vad nici un inconvenient in aceasta problema.

Daca sunteti fericitul castigator al unui asemenea "loz" nu pot decat sa va urez frontiera usoara.
Legislatia in vigoare nu interzice acest lucru.
Nu este interzisa, dar este imposibil de realizat ... :)