Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Alocația de stat
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Alocația de stat

Bună ziua am nevoie de puțin ajutor. Am schimbat domiciliul în ianuarie anul acesta, și din acea luna nu am mai ridicat alocatia pentru fata.. Am depus actele pentru schimbare de domiciliu și mi a venit răspuns dar nu înțeleg poate ma ajuta cineva.

Drepturile de alocatie de stat pentru copil au fost achitate prin agenția noastră până la data de 28.02.2019 inclusiv, în coantum de 84le/copil și au încetat cu data de 01.03. 2019

Nu figurează cu sume reținute de plata.
Figurează cu plăti neachitate în valoare de 252 lei aferente lunilor decembrie 2018/84 lei, ianuarie 2019/84 lei și februarie 2019/84 lei. În transferul electric al dosarului s-a efectuat în data de 21. 11.2019
Luati legatura cu AJPIS-ul in raza caruia aveti acum domiciliul.

De la vechiul AJPIS aveti de primit 252 lei.