Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Stb sa amenda
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Stb sa amenda

Buna ziua,
Nu am validat cardul in autobuz iar controlul a incercat sa mi ceara amenda pe loc insa fara legitimare din partea lor
Nu am avut ci la mine
Pv nu au facut si nu mi -au dat nimic la mana
Au zis ca-mi vine amenda acasa
E normal asa? Fara legitimare si nimic la mana?
Buna ziua,
Vor spune ca ati fost recalcitrant, nu ati dorit sa colaborati...
Nu ar strica sa aveti martorii si sa depuneti o sesizare la dumealor.
Puteti solicita si vizionarea imaginilor camerelor de supraveghere din acel autobuz ( dar depuneti plangerea mai repede, nu stiu cat stocheaza aceste imagini...)
Plangerea o depuneti in doua exemplare, din care macar pe exemplarul ce ramane la dvs. sa fie stampila de inregistrare.