avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1109 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Obținere poliță rca.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Obținere poliță rca.

Dacă maşina este pe numele fiicei,care nu are permis,mi-a făcut-o cadou,pot încheia poliță rca pe numele meu,ca utilizator?Vă mulțumesc.
Cel mai recent răspuns: condrasto , utilizator 16:12, 18 Octombrie 2022
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Polita RCA se incheie pe numele proprietarului vehiculului.
Vă mulțumesc.
Ma iertati, care lege spune acest lucru?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Rca sofer, nu proprietar silvia99 silvia99 buna ziua! ce risca un sofer, proprietar de masina, daca incheie polita rca pe numele tatalui sau si nu pe al lui? ce amenda/pnalizare risca daca este prins ... (vezi toată discuția)
Vrea să fac rca pe numele unuia din utilizatori. În cazul unui eveniment, poate respinge asigurătorul despăgubirea din această cauză? Stefan Alexandroae Stefan Alexandroae Buna ziua , voi achiziționa un autoturism nou , pe numele meu. Eu nu am mai avut autoturisme deținute în proprietate , fostul autoturism a fost înscris pe ... (vezi toată discuția)
Ce pedepse se dau daca nu am actele masinii la mine?  Buna,daca sunt oprit de politie si prezint doar asigurarea masini RCA,permisul,buletinul,si masina este in regula din toate punctele de vedere,doar ca nu am in ... (vezi toată discuția)