Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... La ce varsta se poate pensiona anticipat un bărbat ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

La ce varsta se poate pensiona anticipat un bărbat care a cotizat 13 ani având grupa a doua si restul in Italia, fiind pensionat ca handicapat in Italia?

La ce varsta se poate pensiona anticipat un barbat care a cotizat 13 ani in tara, incadrat in gr 2 si acum e rezident si cetatean italian cu pensie de handicap in Italia?
Anticipat nu se poate pensiona cu 13 ani stagiu de cotizare. Nici de bătrânețe nu se poate pensiona dacă nu are minim 15 ani.

Pensionarea la limită de vârstă la 65 de ani.
Dapix, utilizator