Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... conflict cu profesoara
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

conflict cu profesoara

Sunt inscris la seral,am 23 de ani si am intrat intr-un conflict cu o profesora,nu am lovit-o sau am amenintat-o cu moartea etc..Pot solicita sa ma evalueze(adica sa imi puna note si sa ma asculete) si sa imi preda un alt profesor la materia respectiva ?fiindca este posib,mai mult ca sigur sa se razbune si sa doreasca sa ma lase repetet la materia ei.
Ce trebuie sa fac si ce cai trebuie sa urmez?(Am nevoie de ajutor urgent) Multumesc!!!
in nici un caz nu puteti cere profesor particular ptr dvs
si atunci ce fac o las sa ma lase repetent?vreau sa rezolv problema prin toate caile legale posibile,am nevoie de un sfat urgent.
Aveti posibilitatea sa depuneti o sesizare impotriva acesteia la Inspectoratul Scolar Judetean sau la Ministerul Educatiei - Directia de Control si Juridic, daca in urma evaluarilor facute va considerati nedreptatit.
In primul rand cred ca puteti incerca sa va cereti scuze.
Apoi trebuie sa va pregatiti foarte bine la materia respectiva.
Daca profesoara nu accepta scuzele, puteti aduce la cunostiinta conducerii scolii, conflictul respectiv si puteti solicita ca un profesor de aceeasi specialitate, sa participe la evaluarea dvs.
De obicei, "Corb la corb nu-si scoate ochii" asa ca nu va asteptati la mare lucru.
Ideal ar fi fost sa evitati orice conflict.