Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Abuz profesor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Abuz profesor

Buna ziua,

Este vorba de copilul meu care este intr-o situatie dificila privind notele la o materie din cauza profesorului :
- a fost ascultata la oral trebuin sa rezolve problema la o lectie noua trebuind sa rezolve problema,nestiind a luat nota 2
- a trebuit sa deduca formulele tot la o lectie noua,nestiind a luat 3 si altadata iar 3.
- in lucrari scrise are 8 si 5.
Desi mai erau 2 ore nu a mai vrut sa de inca o lucrare.
Am vorbit personal cu profesorul si mi s-a zis ca nu a invatat si ca o sa dea cate lucrari vrea.Dupa ce a luat 8 a spus ca nu mai asuclta si ca este ultima lucrare desi repet mai erau 2 ore.
Directorul mi-a spus ca o sa vorbeasca cu profesorul.Se pare ca degeaba.
Ce am de facut?
Daca in semestrul urmator continua aceasta stare de fapt?
~ Conținut șters la cerere ~
Nu am vrut sa fac meditatii cu profesorul desi mi s-a sugerat acest lucru de catre diriginte.
M-am interesat si are copii la meditatii la mai multe materii desi nu le preda la scoala.
Nu este platitor de impozit la stat ( asta stiu sigur de la un copil pe care il mediteaza).
~ Conținut șters la cerere ~
Nu e din cauza profesorului ci din cauza copilului. Nu a învățat, nu a fost atent.
Profesorul nu are datoria sa dea taspe lucrări pana reușesc toți elevii sa ia note de trecere. Vedeți doar rezultatul înfiorător al ultimelor teste. Este rezultatul fix atitudinii părinților care în loc sa pună copilul sa învețe mai bine se iau de profesor.
~ Conținut șters la cerere ~