Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Scoatere pământ extravilan din registrul agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Scoatere pământ extravilan din registrul agricol

Bună,
Vreau sa ma lămuriți cu o problema părinți mei nu mai trăiesc, la adresa la care locuiau sta un frate de a-l meu care cu un act de promisiune către vânzător a vândut toate pământurile de la casa, el ne find proprietar, succesiunea ne find făcută.
Cei de la primarie pe baza actului de promisiune au scos tot pământul de pe poziția părinților și lau trecut pe poziția cumpărătorului.
Aveau acest drept de a trece pământul la poziția din registrul agricol al cumparatorului.
Va rog sa ma lămuriți ca cei de la primarie nu vor sa ma ajute.
Bálint Bulucz, utilizator