avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1003 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Pasaport

Bună dimineața! Întrucât doresc să îmi fac un pașaport nou am achitat taxa online dar am omis să trec numele și am trecut doar CNP-ul. Va fi o problemă dacă nu apare numele pe documentului de plată sau ce se mai poate face? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Bună ziua, am greșit numele copilului (lipsește o litera) ... Voinea Diana Elena Voinea Diana Elena Bună ziua, am greșit numele copilului (lipsește o litera) când am achitat taxa pt pașaport.Este valabila sau trebuie sa achit din nou? Mulțumesc (vezi toată discuția)
Pasaport minor cu domiciliul in strainatate Medi Yaniv Medi Yaniv Buna ziua.Am o fata minora in varsta de 15 ani, avem domiciliul in Israel si cetatenie romana.Copilul a primit pasaport de la nastere in baza unui certificat ... (vezi toată discuția)
Schimbare nume in actul de proprietate ana jordan ana jordan Buna ziua, Detin un teren pe numele meu de dinainte de casatorie. Intre timp sotul meu a decedat dar eu am mentinut numele lui. Trebuie sa trec terenul pe ... (vezi toată discuția)