Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... eliberare conditionata
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

eliberare conditionata

buna ziua,dupa amanarea de 3 luni care am primit o cine ar trebui sa ma elibereze comisia de la penitenciar sau tribunalul,asta daca as indeplini toate clauzele( purtare buna etc)
dellacroce a scris:

buna ziua,dupa amanarea de 3 luni care am primit o cine ar trebui sa ma elibereze comisia de la penitenciar sau tribunalul,asta daca as indeplini toate clauzele( purtare buna etc)

Deci, daca comisia comisia constata ca sunt indeplinite conditiile pentru liberare conditionata, face un proces verbal si trimite dosarul la instanta. Acolo practic se decide liberarea conditionata.

:offtopic: Interventie moderator: va rog sa nu mai dati citate lungi din lege. Incarca inutil si omul respectiv nu-si gaseste intotdeauna raspunsul corect. Va multumesc.

Da