Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Convorbiri personale
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Convorbiri personale

Buna seara ?
Ma intereseaza daca conținutul unei convorbiri telefonice este stocat undeva .
Stiu ca data ,respectiv locul interlocutorilor se pot afla dar continutul convorbirii nu ?
Vedeti daca va ajuta Legea nr. 298 din 18 noiembrie 2008privind reținerea datelor generate sau prelucrate de furnizorii de servicii de comunicații electronice destinate publicului sau de rețele publice de comunicații, precum și pentru modificarea Legii nr. 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal și protecția vieții private în sectorul comunicațiilor electronice
[ link extern ]
Ionut1710 a scris:

Buna seara ?
Ma intereseaza daca conținutul unei convorbiri telefonice este stocat undeva .

Doar cu mandat.

Art. 91. -
Interceptarea și înregistrarea convorbirilor sau comunicărilor efectuate prin telefon ori prin orice mijloc electronic de comunicare se realizează cu autorizarea motivată a judecătorului, la cererea procurorului care efectuează sau supraveghează urmărirea penală, în condițiile prevăzute de lege, (...)

[ link extern ]