Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Declaratii obligatorii PFA 2020
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Declaratii obligatorii PFA 2020

Buna ziua! In afara declaratiei unice, mai trebuie completata vreo declaratie in anul 2020? 392B? Sunt PFA traducator, in sistem real, neplatitor de TVA. Multumesc.
doar declaratia unica, cu rectificare pt anul 2019 si cu venitul pe care dvs credeti ca il veti avea in anul 2020. Daca depasiti 12x salariu minim/lunar veti plati sanatate + pensie.
S-ar putea sa fie obligatorie:

[ link extern ]
Dan003, utilizator