Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale CAEN 9329 - Alimentatie publica.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

CAEN 9329 - Alimentatie publica.

Buna ziua!
Activitate principala, autorizata, conform CAEN 9329. Se ofera diverse bauturi (apa, sucuri, ceai, cafea), cu titlu gratuit, la achizitia diverselor pachete. Politia locala sustine ca activitatea cade sub incidenta alimentatiei publice si solicita autorizarea. Care este solutia/baza legala de a evita autorizarea ca unitate de alimentatie publica, mentionand ca niciuna dintre bauturi nu poate fi achizitionata direct, cum am mentionat anterior, ci este oferita gratuit ca parte a unui pachet de servicii?
Multumesc!
CristiDragomir1010, utilizator