avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 316 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Cod CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Cod CAEN


Buna ziua,
Doresc sa inchiriz un spatiu unde sa produc si sa vand sucuri si smoothie-uri din legume,fructe,nuci si seminte,inghetata din fructe,cafea,ceaiuri si apa. Toate se fac pe loc in fata clientului. Voi avea 2 angajati.
Ce coduri CAEN sa aleg?
Va multumesc anticipat pentru ajutor!
Cel mai recent răspuns: ghelmezmarius , utilizator 20:30, 23 Aprilie 2017
Buna ziua,

Eu as zice ce ar fi potrivit Cod CAEN 5630 Baruri si alte activitati de servire a bauturilor

Aceasta clasa include activitatea de pregatire si servire a bauturilor pentru consumul imediat în incinta .
Aceasta clasa include:
-baruri
-bodegi
-saloane de servit cocktail-uri
-discoteci (unde servirea bauturilor este predominanta)
-berarii
-cafenele
-baruri care servesc sucuri de fructe
-standuri mobile de vânzare a bauturilor

Aceasta clasa exclude:
-comertul bauturilor ambalate/preparate, vezi cod CAEN 47
-comert cu amanuntul al bauturilor prin intermediul automatelor, vezi cod CAEN 4799
-activitatea discotecilor si a ringurilor de dans fara servire de bauturi, vezi cod CAEN 9329
Buna seara!
Va multumesc frumos pentru raspuns.
Nu pot sa pun codul CAEN principal 1052 si 5630 secundar?
Vreau sa ma incadrez in programul Start-up Nation la productie. Care este diferenta intre cele 2 coduri?
Va multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen cafenea corneleftimie corneleftimie Buna ziua, Pentru o cafenea care serveste si cateva produse de patiserie si cofetarie este necesar sa aiba codurile CAEN 5610 si 5630? Sau este suficient ... (vezi toată discuția)
Caen pentru un club / lounge bulanmaster bulanmaster Buna, As avea o intrebare si anume: Sa presupunem ca exista o firma S.C. Xxxxxxx S.R.L. Aceasta firma are ca domeniu de activitate principala organizarea ... (vezi toată discuția)
Cod caen pentru anumite activitati roxanam79 roxanam79 buna seara am si eu o intrebare mi-am deschis o intreprindere indiv. ce cod caen imi trebuie pt a organiza nunti cu meniul meu complet ca si restaurant la ... (vezi toată discuția)