avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 680 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 CAEN pentru un club / lounge
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

CAEN pentru un club / lounge

Buna,

As avea o intrebare si anume:
Sa presupunem ca exista o firma S.C. Xxxxxxx S.R.L. Aceasta firma are ca domeniu de activitate principala organizarea de concerte atat live cat si de la DJ, intr-o incinta detinuta de aceasta (firma). In incinta cladirii exista si un bar unde clientii pot comanda diferite bauturi atat alcoolice, cat si fara alcool si poate chiar si ceva mancare (snacks-uri in principiu).
Pe mine m-ar interesa ce cod CAEN ar putea avea firma respectiva?

Va multumesc in avans. :)
Cel mai recent răspuns: bulanmaster , utilizator 14:29, 6 Decembrie 2013
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
5630 Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
Această clasă include activitatea de pregătire şi servire a băuturilor pentru consumul imediat în incintă .
Această clasă include:
-baruri
-bodegi
-saloane de servit cocktail-uri
-discoteci (unde servirea băuturilor este predominantă)
-berării
-cafenele
-baruri care servesc sucuri de fructe
-standuri mobile de vânzare a băuturilor


Această clasă exclude:
-comerţul băuturilor ambalate/preparate, vezi 47
-comerţ cu amănuntul al băuturilor prin intermediul automatelor, vezi 4799
-activitatea discotecilor şi a ringurilor de dans fără servire de băuturi, vezi 9329

Multumesc mult pentru raspuns. Cand m-am uitat la codurile CAEN acesta era cel la care ma gandeam si eu, insa nu eram sigur asa ca am zis ca mai bine intreb.
Multumesc :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen cafenea corneleftimie corneleftimie Buna ziua, Pentru o cafenea care serveste si cateva produse de patiserie si cofetarie este necesar sa aiba codurile CAEN 5610 si 5630? Sau este suficient ... (vezi toată discuția)
Cod caen ghelmezmarius ghelmezmarius Buna ziua, Doresc sa inchiriz un spatiu unde sa produc si sa vand sucuri si smoothie-uri din legume,fructe,nuci si seminte,inghetata din ... (vezi toată discuția)
Cod caen productie concerte si vanzare alcool A2349u3rh A2349u3rh Buna ziua, Intentionez sa organizez concerte pe o plaja subinchiriata. Vom avea bilete la intrare, vom vinde alcool si sandwich-uri. Care sunt ... (vezi toată discuția)