Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stimulent inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stimulent inserție

Buna ziua , daca soțul meu dorește sa intre direct in stimulentul de inserție fara sa intre in ccc, pana la ce varsta v-am lua stimulentul? Pana ce copilul împlinește 3 ani Sau 2?
Dar daca alege sa stea 1 an in ccc si apoi sa beneficieze de stimulent? Aceeași întrebare, pana la ce varsta v a primi stimulentul? Va mulțumesc anticipat
Pana la varsta de 2 ani ... insa intrebati si la AJPIS/ANPIS.

Daca alege sa stea 1 an in ccc si apoi sa beneficieze de stimulent ... in acest caz, pana la vatsta de 3 ani.