Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Calcul impozit venit microintrep
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Calcul impozit venit microintrep

Cum se calculează impozitul pe venit microîntreprinderi în situația în care în cursul trimestrului se schimba nr de salariați(adică de la 1 salariat se modifică la 0 salariati)?
Daca in ultima zi din trimestru sunt zero salariati se plateste 3% din venit. Daca in ultima zi din trimestru este un salariat se achita 1% din venit.