Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ccc
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ccc

Voi beneficia de CCC daca sotia nu munceste?este insarcinata cam in 3 saptamani si va naste undeva in septembrie2020..eu am un nou loc de munca in tara de o saptamana si pana in septembrie o sa fie 8 luni de cotizare.am mai lucrat in 2018 la Alta firma lunile Noiembrie-Decembrie plus Ianuarie-Februarie-Martie 2019.Va rog sa imi dati in raspuns..va multumesc frumos!!
Nu are nicio legatura dreptul dvs referitor la CCC cu faptul ca sotia nu munceste sau nu indeplineste conditiile pentru a beneficia de indemnizatia CCC.

Octombrie 2018 - Septembrie 2020 este perioada eligibila pentru CCC.

Perioade luate in calcul L noiembrie 2018 - martie 2019 (5 luni); 2020 (8 luni)...total 13 luni

In speta, beneficiati de indemnizatia CCC.
Va multumesc tare mult pentru raspuns si timpul acordat!multa sanatate va doresc!!