Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cum sa procedez
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cum sa procedez

Vreau sa intreb,daca eu de exemplu sunt pensionat de invaliditate grupa 2,probleme cardiace infarct dar si operatie proteza valva mitrala varsta 55 de ani,vechime 30 in campul muncii.De 3 ani handicap accentuat pentru alte probleme medicale nu cu inima dar cu revizuire(nu inteleg de ce trebuie revizuire am inteles ca nu se vindeca e ceva genetic,astept chiar tratament biologic deoarece s-a aprobat dosarul).Am inteles ca ma pot pensiona definitiv dar nu stiu unde si cui sa ma adresez.Mentionez ca nu am voie efort decat in limita cat suport eu,nu am voie in frig,caldura etc..Deci nu mai pot presta munca conform actelor medicale,oricum in ultimul timp am fost prin spitale internat sau pentru diferite analize.Va multumesc!
got2i, utilizator