Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Modificarea L196/2018
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Modificarea L196/2018

Știți cumva dacă L575/2019 pentru modificarea și completarea L 196/2018 a fost promulgata și publicata în Monitorul Oficial?
Nu a fost publicata in Monitorul o=Oficial al Romaniei
Proiectul de lege abia a fost transmis spre a fi dezbătut la Camera Deputaților. Urmează dezbaterile în comisiile de specialitate, dezbaterile pe fond și apoi după se pune in discuție, eventual, adoptarea lui de plenul Camerei Deputaților în calitate de camera decizională. Ulterior se transmite spre promulgare Președintelui României, și abia după promulgare se transmite spre publicare la Monitorul Oficial. Cu alte cuvinte mai durează și având în vedere cât de lacunar este proiectul de lege și câte modificări eronate propune, șansele să dureze mult sunt foarte mari. Totodată sunt șanse reale și justificate să fie respins.