avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 878 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CURTEA DE APEL
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CURTEA DE APEL

Daca am cistigat un proces si la judecatorie si la tribunal,poti sa pierzi la curtea de apel?
Cel mai recent răspuns: monicah , utilizator 15:58, 12 Februarie 2020
Castigarea celor doua etape nu presupune in mod implicit si succesul in ultima.
Teoretic sansele de a pierde sunt mai mici în recurs pt ca in aceasta cale de atac se analizează doar probleme de drept dar exista si această posibilitate.
multumesc frumos
multumesc frumos

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dupa pierderea recursului la judecatorie se poate actiona la curtea de apel ? Lucian P Lucian P Buna ziua In urma pierderii procesului la judecatorie , am pierdut si recursul la TRIBUNAL. Pot actiona si la Curtea de Apel ? Sau unde ? Procesul are ... (vezi toată discuția)
Unde pot contesta decizie curte de apel de judet markusschulz markusschulz Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat: Povestea pe f scurt: 1. proces incredintare minor la judecatorie de judet; 2. contestat hotarare la curte apel ... (vezi toată discuția)
Decizie definitiva si irevocabila a curtii de apel bucuresti 70iana 70iana Buna ziua, Ca fost salariat am castigat un proces cu [editat de admin] (drepturi banesti) la Curtea de Apel Bucuresti prin decizie ramasa definitiva si ... (vezi toată discuția)