avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 614 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Taxa Oxigen Bucuresti
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Taxa Oxigen Bucuresti

Buna ziua,

Detin un autoturism cu nora de poluare euro 3.
In textul hotararii de consiliu cu care s-a aprobat aceasta taxa nu se specifica clar(sau n-am vazut eu) daca pentru masinile euro3 Benzina trebuie sa achiziti taxa si in afara ZACA, sau doar daca intentionezi sa traversezi.

Multumesc anticipat pt raspunsuri
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 21:17, 13 Februarie 2020
Mașinile Euro 3 pot circula prin ZACA și pe restul străzilor din capitală, doar cu vinieta Oxigen.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pmb vinieta oxigen / intre ce ore am voie sa intru in bucuresti ? IonIoanaAnca IonIoanaAnca Buna ziua! Intrebarea mea e legata de hotararea PMB de a introduce vinieta OXIGEN, adoptata in 24 oct.. Nu a fost publicata pe site iar eu ma refer la ... (vezi toată discuția)
Vinieta zona zaca mariusastra mariusastra Vinieta zona zaca Buna ziua astăzi 05.09.2020pe la ora 11:00 dimineața am trecut cu mașina care este un euro 4 benzina și prin centru. Vazut câteva ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare autoturism euro 3, iesit de pe leasing in 2010, scos la licitatie maruscamihai maruscamihai Buna ziua, sunt posesorul \\"fizic\\" al unui autoturism cu norma de poluare Euro 3, fabricat in anul 2004. Acesta a avut initial contract de leasing pana in ... (vezi toată discuția)