Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... eu ca fiica a unei persoana cu handicap ce reprezint ? ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

eu ca fiica a unei persoana cu handicap ce reprezint ? curator sau tutore

Buna ziua . Pentru a completa online pe dgas.ro Stimulente Financiare am a rublica la care nu siu sa o completez, respectiv :
-niciuna/ curator/ parinte adoptiv/ parinte natural/ tutore.
Eu fiind fiica nu stiu unde ma incadrez.Astept un raspuns de la dvs. Multumesc anticipat
Sunteți doar fică, și atât. Nu reprezentați nimic, vă încadrați la rubrica =niciuna=.

Ați cerut poate la INSTANȚA de judecată punerea sub interdicție și tutela`?
Dapix, utilizator
Daca aveti decizie judecatoreasca de numire curator, atunci asta sunteti.

Ce fel de decizie aveti ? Ce fel de handicap are mama ?
Handicap accentuat. Si nu am nici un fel de decizie.
Ciudat ca cele mai multe persoane cu handicap de orice fel sunt cele in varsta ( asa cred eu ) iar persoana din familie , respectiv un copil , care are grija de persoana cu handicap sa fie incadrata la =niciuna=
În loc să vă indignaţi, cereţi în instanţă să fiţi tutorele mamei şi aţi rezolvat problema.