Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Astazi , firma la care lucrez a primit o instiintare de poprire a unei sume de 3501 ron , reprezentand o poprire in dauna unei linii de credit din 2006 ( lipseste numele bancii ), plus cheltuielile de executare silita . Se mentioneaza faptul ca Judecatoria Craiova , in data de 25/9/2014 a judecat acest dosar de executare in care s-a incuvientat executarea silita .
Am.impresia ca este un mic abuz la mijloc din partea Executorului , ori a fimei KOS . Nu imi amintesc sa fi primit nimic, si nu inteleg de ce nu au actionat pana acum ? Totusi , din 2014 pana in prezent , e o perioada destul de lunga .
Cum ar trebui sa procedez ? Cat imi.pot pune poprire pe salariu ? Ce sfaturi imi puteti oferi ? Multumesc anticipat
urgent de tot va adresati instantei si cererti sa se desfiinteze executarea silita, suspendarea executarii pana la solutionarea contestatiei, plata cheltuielilor de judecata..
cereti sa se constate ca executarea e perimata si ca a interbvenit si prescriptia.
apelati la avocat.