Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata partial femei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata partial femei

Femeie nascuta la 02.03.1961 in varsta de 59 ani pot sa ma pensionez anticipat partial cu o vechime de 32 si 0 ani si 1 luna in 2020?Multumesc!
Martie 1961 Martie 2023 62/0 32/1
Daca indepliniti conditia de stagiu de 32 ani si 1 luna. fara stagiul asimilat(cursuri univerrsitare de zi, pensie de invaliditate) la momentul 02/03/2020 penalizarea va fi de 18%.
Inteleg ca raspunsul Este Da pot sa ma pensionez.. Va multumesc pt.promtitudine.!