avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 752 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata partial femei
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata partial femei

Femeie nascuta la 02.03.1961 in varsta de 59 ani pot sa ma pensionez anticipat partial cu o vechime de 32 si 0 ani si 1 luna in 2020?Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Carmen Olariu , utilizator 18:26, 25 Februarie 2020
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Martie 1961 Martie 2023 62/0 32/1
Daca indepliniti conditia de stagiu de 32 ani si 1 luna. fara stagiul asimilat(cursuri univerrsitare de zi, pensie de invaliditate) la momentul 02/03/2020 penalizarea va fi de 18%.
Inteleg ca raspunsul Este Da pot sa ma pensionez.. Va multumesc pt.promtitudine.!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata tuilleries tuilleries Buna ziua. In lumina ultimelor prevederi legislative in materie, va rog sa imi spuneti cand ma pot pensiona la limita de varsta si anticipat, respectiv ... (vezi toată discuția)
Pensionare la cerere! Eugenia Popescu Eugenia Popescu sunt nascuta in 1961,august,01,am 32 ani vechime,14 in gr a2a,sex F,cand pot beneficia de pensie anticipat sau partial anticipat? ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipată Nela Sandu Nela Sandu Am 57 ani şi 33 ani de muncă mă pot pensiona anticipat ? (vezi toată discuția)