Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Decizii iccj
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Decizii iccj

Cum poți obliga o instituție publica sa pună în aplicare decizii iccj

Calea cea mai rapida
Buna ziua ! Ar fi recomandat sa formulati o adresa de inaintare si solicitarea expresa catre institutia respectiva, iar in eventualitatea in care nu vor raspunde solicitarii dumneavoastra va puteti adresa unui executor judecatoresc .
Ma refer la decizii iccj date în dezlegare chestiuni de drept

CIOBOTARU LOREDANA - CABINET INDIVIDUAL DE AVOCATURA a scris:

Buna ziua ! Ar fi recomandat sa formulati o adresa de inaintare si solicitarea expresa catre institutia respectiva, iar in eventualitatea in care nu vor raspunde solicitarii dumneavoastra va puteti adresa unui executor judecatoresc .

Din mesajul dumneavoastra am inteles ca institutia ar fi fost parte in litigiul solutionat de ICCJ. Mai multe detalii pentru a va oferi un raspuns concret .
Reclamati la.forul superior.

Detaliile tehnice juridice necesita un studiu individual pentru a se vedea exact situatia.
Rezolvarea unei probleme necesita o analiza atenta si cunoasterea a tot ce exista.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Daca nu a fost parte in proces, nu poate fi obligata ...iar deciziile ICCJ care sunt izvor de drept nu sunt obligatorii decat pentru instante.