Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Schimbarea numelui pe lista de la interfon
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Schimbarea numelui pe lista de la interfon

Buna ziua, am vândut un apartament acum un an și doua luni, dar cei de la asociația de prop nu au împrospătat lista de la interfon( intrarea in bloc) motiv pt care cei cărora le-am vândut sunt scaiti de diferite persoane care ma caută . Menționez ca nu am nici un fel de probleme cu legea și nici nu doresc sa ma ascund dar nu mi-se pare normal ca numele meu sa apara pe o lista care este publica. Ce pot face din punct de vedere legal pt a remedia aceasta situație având in vedere ca cei de la asociație nu cooperează ? De lene presupun. Mulțumesc
Plăngeți-vă în scris la asocația de propeietari.
In temeiul disp GDPR asociatia de proprietari are obligatia sa nu afiseze numele si prenumele locatarilor ci strict numar apartament
Sesizati oficial presedintele de asociatie care detine autoritatea si competenta sa dispuna masurile necesare aplicarii normelor in domeniu