Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Firma formata numai din femei
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Firma formata numai din femei

Legislatia romaneasca ingradeste in vreun fel dreptul unui patron/patroane de a angaja numai femei/sau numai barbati?
Nu ingradeste acest drept ,insa poate fi considerata discriminare o astfel de situatie.
Cornel Vasile, Consilier juridic